flowerbox

Czy flower box to dobry pomysł na prezent?

Flower box to nowy sposób na obdarowywanie kwiatami. Zamiast tradycyjnego bukietu wręczamy eleganckie kartonowe pudełko, które wypełnione jest kwiatami. Najczęściej są to róże, ale mogą to być dowolne, inne kwiaty. Pudełko może być zamykane dopasowaną pokrywką, wtedy kwiaty nie mogą przekraczać krawędzi opakowania, lub bez przykrycia, co pozwala na wykonanie dekoracji „wychodzącej” na zewnątrz.

Pomysł na kwiatowe pudełko jest coraz bardziej popularny w Polsce, choć początkowo nie każdy był do niego przekonany. Tradycyjny bukiet kwiatów to forma, która nadal ma najwięcej zwolenników jako najbardziej naturalna i tradycyjna. Każde rozwiązanie ma jednak swoje zalety, o których warto pamiętać. Dlaczego więc warto zdecydować się na flower box? Jakie są zalety takiego prezentu?

Przede wszystkim jest to ciągle nowe rozwiązanie, bardzo eleganckie i nowoczesne. Dlatego dla wielu osób będzie to miła niespodzianka i duże zaskoczenie, jeśli otrzymają tak nietypowy prezent. Boxy są też niezwykle praktyczne. Kwiatowe pudełko pełni rolę wazonu, dzięki czemu wręczając kwiaty nie trzeba się martwić o to gdzie zostaną umieszczone i czy osoba obdarowana dysponuje odpowiednim naczyniem. Ważne zwłaszcza wtedy, gdy moment wręczenia kwiatów następuje poza domem. Wewnątrz pudełka mieści się specjalna gąbka, w którą wsadzone są łodygi kwiatów. Gąbka nasączona jest wodą z odżywką, dzięki czemu możemy być spokojni o trwałość kwiatów. Kwiaty podlewa się tylko od czasu do czasu i nie wymagają one przycinania, a gdy zwiędną zostaje nam eleganckie pudełko, które można wykorzystać do innych celów.